/
/
למידה עצמאית “בחירה מתוך עניין”
לוגו מנהלת תקשוב מדע וטכנולוגיה

למידה עצמאית “בחירה מתוך עניין”

תהליך למידה המבוסס על קורסים מסביבת קמפוס IL. התלמידים יבחרו את הקורס שמעניין אותם, יצטוותו לזוגות ולקבוצות ויתחילו בתהליך הלמידה. פעם או פעמיים ביום יתקיימו מפגשים עם המורה באופן אישי בקבוצות ובמליאה ולדיון, תמיכה ומעקב אחר התקדמות

חט"ב, חט"ע
נושא: מהלך הוראה
כיתה: ז, ח, ט, י, יא, יב
רצף שיעורים
מטרה: למידה עצמאית מתוך עניין
מיקום: מרחב למידה, בכיתה, מבוסס דיגיטל
מיומנויות: לומד עצמאי
מיומנות מרכזית: לומד עצמאי
קבצים

איפה? במליאה

פתיחה

הצגת מהלך הלמידה -מפגש במליאה

המורה מציג בפני התלמידים את תהליך הלמידה ואת רשימת הקורסים לבחירה ) אפשר לתת לילדים לחפש קורס בנושא אחר שמעניין אותם (התלמידים מתחלקים לזוגות – ובוחרים קורס – נרשמים ומתחילים לעבוד

גוף התהליך

מפגשי המשך
בהמשך הלמידה המורה מקיים פגישות קצרות שמטרתם לתמוך בתהליכי הלמידה של התלמידים

  1. פגישה אישית עם זוג – כדי לתמוך בתהליך הלמידה  – 10 דקות למפגש
    שאלות להנחיה: בקובץ המצורף
  2. פגישה על פי קורס : (20-30 דקות)
    פגישה קבוצתית לכל התלמידים שבחרו בקורס –  בפגישה זו יקיימו התלמידים דיונים על הנושא אותו הם חקרו, יעלו דילמות, רעיונות והצעות,שאלות לדיון  בקובץ המצורף

כמה? 2-5 דקות כל זוג

איפה? במליאה

סיכום התהליך

מפגשי תוצרים ,מפגש במליאה :
כל זוג מציג ב 2-5- דקות מה שלמד בע"פ או בעזרת תוצר ויזואלי

נושא השיעור: מהלך הוראה
כתבו: דגנית שרייבר, עלמיה סבתי
כיתה: ז, ח, ט, י, יא, יב
רצף שיעורים
מטרה: למידה עצמאית מתוך עניין
מיקום השיעור: מרחב למידה, בכיתה, מבוסס דיגיטל
מיומנויות: לומד עצמאי
מיומנות מרכזית: לומד עצמאי